Úvod

RUNVEG jsou stránky převážně o běhání a veganství, ale také o cestování a turistice. Články ohledně běhu jsou zaměřené hlavně na mé zážitky z poznávání nových míst a na občasné amatérské závodění (které si vždy chci co nejvíce užít). Z veganství se zde pak snažím shrnout vědecky podložené informace o jeho pozitivním vlivu na zdraví a ekologii. A mými recepty chci ukázat, že veganské stravování není žádná dieta, ale naopak způsob, jak vyzkoušet nová jídla a objevit nevšední chutě. A přitom to nemusí být nic složitého nebo drahého.

Proč běh? 
Běh je pro mě hlavně zábava a vynikající způsob, jak objevovat nová místa a nebo prostě na chvíli vypnout. Pořád je v něm kam se posouvat a jak překonávat sám sebe. Navíc se jedná o nejefektivnější aktivitu ke zlepšení fyzické kondice. A v neposlední řadě lze díky němu ušetřit spoustu peněz a času - o čemž jsem se opakovaně přesvědčil při mých dlouhodobých pobytech v UK. 


Proč vegan?
Pokud člověk ignoruje společností zažité tradice a alespoň na okamžik s otevřeným přístupem analyzuje dostupné zdroje informací, zjistí překvapující věci. Třeba to, že veganství může být nejzdravější typ stravování. To sebou přináší mnohem rychlejší regeneraci, více energie a lepší obranyschopnost organismu a skvěle tak doplňuje jakýkoliv trénink. O tom, že je to nejekologičtější a nejetičtější styl života ani nemluvě. 


RUNVEG.cz na YouTube

Články podle lokacePoznámka: barevně zobrazená místa obsahují po rozkliknutí odkazy na konkrétní články.