středa 7. června 2017

Bezreceptová jídla

Maximálně jednoduchá jídla, u kterých ani není potřeba psát recept, případně ho lze popsat v pár větách. To však neznamená, že by tato jídla měla být špatná.Banánová zmrzlina (různé příchutě)
Naprosto dokonalá zmrzlina z jediné suroviny - banánu (případně dalších surovin, pokud chcete i jiné příchutě). Banán stačí oloupat, vidličkou rozmačkat a dát zmrazit ve vhodné krabičce. Až budete mít chuť na zmrzlinu, směs dejte rozmixovat do mixéru a případně přidejte kakao (a javorový sirup), mražené ovoce, nebo oříškové máslo pokud chcete jinou příchuť. Zmrzlina by měla mít konzistenci, jako ta klasická (nesmí se mixovat moc dlouho, jinak se rozteče). 


Nasi lemak - rýže vařená v kokosovém mléce
Rýži (nejlepší je bílá jasmínová) propláchněte vodou jako normálně, ale pak ji dejte vařit v kokosovém mléce (připravte si vlastní, vyjde to mnohem levněji - stačí k tomu strouhaný kokos rozmixovaný ve vodě). K rýži se výborně hodí arašídy, případně arašídové máslo a čerstvá zelenina (rajčata, okurky). Jedná se o vhodnou přílohu, ale i jako samostatné jídlo, například k snídani.

2 komentáře:

  1. Sakra, začínáš být nějak moc inspirativní! :-) Smekám nejen před stylem vařením, ale i před fotkami, je to krásný!

    OdpovědětVymazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.